Szklarska Poręba noclegi

Szukasz miejsca na godziwy wypoczynek, gdzie z dala od zgiełku miastowych aut, zaczerpniesz świeżego powietrza i wsłuchasz się w podmuch wiatru? Wybierz się do Szklarskiej Poręby, a zobaczysz jak piękne są to rejony. Zarówno w słonecznym lecie, jak i śnieżnej zimie nie braknie tam turystów, którzy uwielbiają zalesione i górzyste tereny, gdzie można miło, aktywnie czy też leniuchując spędzić swój wolny czas. Szklarska Poręba noclegi ma na najwyższym poziomie, ale także dbając o kieszenie turystów. Jeśli poszukujesz hotele, które dadzą Ci wygodę, piękno i zarazem pozwolą zaoszczędzić parę groszy, to koniecznie sprawdź promocję i oferty w sieci. Również przez internet możesz zarezerwować pokoje, co jest znacznie wielką wygodą. Każdy z turystów szuka swojego sposobu na odpoczynek, jedni wolą hotel w samym centrum, inni zaś wybierają daleko położone pensjonaty, które zachwycą ich pięknym widokiem z okna. Nie da się ukryć, że krajobraz jest cudowny i niejednego zauroczy. Toteż dlatego tak wielu turystów do nas powraca.

Szklarska Poręba

Wiele jest miejsc ciekawych na Dolnym Śląsku. Wynika to po części z historii regionu a po części z ukształtowania jego terenu. Historycznie region przechodził zawirowania i zmiany przynależności państwowej począwszy od Piastów aż do zakończenia Drugiej Wojny Światowej. Był areną wydarzeń powstania husyckiego i wojen śląskich. Burzliwa historia sprawiła, że do dziś wiele jest tu zabytków, które przyciągają uwagę. Poczynając od stolicy – Wrocławia, jednego z najpiękniejszych miast Polski, które od stuleci interesuje przyjezdnych, po Trzebnice, Jawor czy Świdnicę będące reprezentantami typowych śląskich miasteczek, pełnych zabytkowych budowli i średniowiecznych legend. Gdy jednak, ponad zwiedzanie stawiamy czynny wypoczynek, Szklarska Poręba oferuje to, czego oczekuje każdy żądny relaksu wczasowicz. Tutaj, pod karkonoskimi szczytami znaleźć można całą gamę atrakcji, fantastyczne szlaki górskie i świetnie przygotowaną bazę noclegową. Tu w zasięgu ręki jest wyciąg na Szrenicę oraz dwa urocze wodospady – Szklarka i Kamieńczyk. Stąd dostępne są w odległości możliwej do pieszego pokonania zarówno Karkonosze jak i góry Izerskie, najdalej na zachód wysunięte pasmo Sudetów.

 

Wszyscy miewamy chwile, kiedy zdajemy sobie sprawę z tego, że należy się nam wypoczynek. Najlepszym miejscem na tego rodzaju relaks będzie Szklarska Poręba, u stóp Karkonoszy możemy aktywnie wypoczywać. Nic tak nie poprawia humoru i kondycji jak przechadzka po górskich szlakach, zwiedzanie ciekawych miejsc i odpoczynek w hotelowym spa. Każdy zastanawia się czy będzie miejsce w hotelu, czy apartamenty mają jeszcze miejsce. Szklarska Poręba noclegi  to miasto typowo turystyczne, gdzie hotele i apartamenty są na każdym kroku i zawsze znajdzie się dla nas jakieś miejsce. Atrakcje turystyczne w tym miejscu przyciągają turystów cały rok, nie tylko w okresie zimowym kiedy narciarze mogą uprawiać swój ulubiony sport, ale również w okresie letnim. Okres letni to czas kiedy możemy pozwiedzać górskie zakamarki, zobaczyć dolinę rzeki Kamiennej czy wyjść na sam szczyt Szrenicy, który znajduje się na wysokości 1362 metry nad poziomem morza. Te i wiele innych atrakcji czeka na każdego turystę w Szklarskiej Porębie.


Szklarska Poręba będzie ponownie w 2014r organizatorem Pucharu Świata w narciarstwie biegowym.
Zawody odbywać będą się na Polanie Jakuszyckiej.

Gryfów Śląski

Góry Izerskie tworzą zachodni człon Sudetów. Od wsch. i pd.-wsch. sąsiadują z Kotliną Jeleniogórską i Karkonoszami, od pd. i pd.-zach. poprzez dolinę Nysy Łużyckiej z Górami
Łużyckimi, a na pn. łączą się z Pogórzem Izerskim. Ich wsch. granicę stanowi obniżenie Zimnej Przełęczy (525 m), granica pd.-wsch. biegnie w górę doliny Kamiennej od Piechowic do Szklarskiej Poręby i Przełęczy Szklarskiej (886 m) i dalej na pd. wzdłuż Mielnicy, Mumiavy i Izery do Rokytnic nad Jizerou. Granica pd. przebiega umownie od Vysokeho nad Jizerou na zach. przez Penćin i Dlouhy Most do Liberca. Granicę zach. wyznacza uskok tektoniczny biegnący od Liberca na pn. przez Mnisek.
Stąd daląj na wschód przez Pobiedną, Krobicę Starym Traktem Handlowym Żytawsko-Jeleniogórskim przez Gierczyn i Przecznicę do Kwieciszowic i skrajem Kotliny Starej Kamienicy do Kromnowa u podnóża Zimnej Przełęczy.

Czytaj więcej: Gryfów Śląski

Czerniawa Zdrój

CZERNIĄWA. Dawna wieś, uzdrowisko, rozwinięta w kotlinowato rozszerzonym górnym odcinku doliny Czarnego Potoku, u stóp Stogu Izerskiego i Smreka. W 1651 powstała tu huta szkła, przy której osiedlili się czescy eksulanci ewangeliccy. W 1783 odkryto źródła mineralne nazwane „Wiktoria". W 1785 poniżej osady rozpoczęto eksploatację kobaltu w kopalni Schaffgotschów „Jan Nepomucen", zakończoną już w 1787. Od pocz. XIX w. datował się rozwój lecznictwa, m.in. w 1816 ujęto źródło, w 1826 zainstalowano wanny kąpielowe, w 1860 wzniesiono Dom Zdrojowy, zastąpiony obecnym w 1910. Miejscowość odznaczała się zawsze niewielką, rozproszoną zabudową, głównie zdrojową. Po 1980 przeznaczona została na potrzeby lecznictwa dla dzieci, m.in. leczenie chorób układu oddechowego. Podstawą kuracji jest źródło szczawy wodorowęglanowo-wapniowo-magnezowo-żelazistej z dwutlenkiem węgla „Jan" oraz dobry klimat. Spośród kilkunastu osad, głównie położonych wysoko na zboczach Gór Izerskich,. kolejno włączanych do uzdrowiska, wspomnieć trzeba niżej usytuowaną Graniczną. Została ona założona prawdopodobnie na pocz. XIV w: W 1656 powstała w niej szkoła. W pobliżu wypływają źródła wód żelazistyc.
Zobacz także:
Świeradów Zdrój
Szklarska Poręba

 Galeria zdjęć Góry Izerskie    Miejscowości w Izerach