Góry Izerskie

Byłeś już w polskich górach i rozważasz ponowny przyjazd? Znudziły cię największe kurorty? Nie masz ochoty użerać się ze zgiełkiem i masą turystów? Być może warto rozważyć urocze miasto położone na Dolnym Śląsku.

 

Mowa o miejscu zwanym Świeradów Zdrój, oferującym rewelacyjny wypoczynek w górach. Noclegi tutaj są zróżnicowane, tak, że każdy znajdzie coś dla siebie, nie ważne, czy interesują cię hotele, czy może pensjonaty to twoja domena. Pierwsze wzmianki pisane o Świeradowie pochodzą z XIV wieku, kiedy to odkryto tutejsze wody mineralne. Świeradów Zdrój nazywał się wtedy Fegebeutel i pisał o nim berliński lekarz, Leonard Thurneysser. Wtedy nie wystarczyło wpisać w wyszukiwarkę "Świeradów Zdrój noclegi", żeby znaleźć coś dla siebie, a i tak było warto tam jeździć, jeśli kogoś interesował wypoczynek w górach.

 

Rozważając miejsca, w które chcesz udać się na urlop, pamiętaj o tym, jak łatwo zarezerwować kwatery i jakie masz szanse na upragniony spokój. Wszystko to znajdziesz tu, taki właśnie jest Świeradów Zdrój. Noclegi tu są na wyciągnięcie ręki, a spokój oczywisty.

 Galeria zdjęć Góry Izerskie    Miejscowości w Izerach